Průmyslové chlazení


Průmyslové chlazeníPrůmyslovým chlazením rozumíme dodávku chladicí technologie ochlazování kapalin pro aplikace v průmyslu, především ve strojírenském, chemickém, ale i potravinářském. Další možností použití je vzduchotechnika a klimatizace.

Pro vysokou efektivitu chladícího procesu, s ohledem na teplotu chlazené kapaliny, často doplňujeme systémy o takzvané "přirozené chlazení" Free-Cooling, kdy je kapalina ochlazována teplotou okolního vzduchu bez nebo jen s částečným použitím strojního chlazení s minimální spotřebou elektrické energie.

Pro odvod kondenzačního tepla je využíván okolní vzduch nebo kapalina. Jednotky mohou být rovněž doplňovány, v zájmu ekonomiky provozu a využívání odpadního tepla, systémem rekuperace. Rozsah chladících výkonů je téměř neomezený, je daný velikostmi a typy používaných kompresorů. Může být, v závislosti na jejich počtu, od několika kilowatt až po jednotky megawatt.

Provedení může být venkovního nebo vnitřního charakteru, v závislosti na potřebách aplikace. Hydraulický modul pro okruh chlazené kapaliny může být součástí a obsahovat nepřeberné varianty řešení.

Vyrobené na míru

Zakázkové řešení požadavku každé aplikace umožňuje návrh stroje s maximální efektivitou provozu. To znamená minimální provozní náklady, vysokou spolehlivost a dlouhou životnost.

Poskytovaná stálá technická podpora při návrhu, realizaci i provozu zajišťuje zákaznický komfort i po letech používání. Skladové zázemí komponent umožňuje rychlou pomoc pro servisní služby. Vlastní servisní pracoviště je oporou pro smluvní partnery.