Průmyslové chlazení

Potřebujete ochlazovat kapaliny pro aplikace v průmyslu? Pak je tu pro vás průmyslové chlazení se speciální chladící technologií určenou především pro strojírenský, chemický či potravinářský průmysl. Kromě průmyslového chlazení můžete využívat pro regulaci teploty vzduchotechniku nebo klimatizaci.
Průmyslové chlazení

Aby byla docílena co nejvyšší efektivita chladícího procesu (s ohledem na teplotu chlazené kapaliny), doplňujeme často systémy o tzv. ‚‚přirozené chlazení‘‘ s označením Free-Cooling. V rámci tohoto systému je kapalina ochlazována teplotou okolního vzduchu s částečným (nebo zcela bez) použitím strojového chlazení. Díky tomu je docílena minimální spotřeba energie.

Odpadní teplo

Pro odvod kondenzačního tepla je využíván okolní vzduch nebo kapalina. Po zvýšení ekonomiky provozu a využívání odpadního tepla mohou být jednotky doplněny o systém rekuperace. Teplo se v takovém systému využívá například k vytápění budovy přes systém vzduchotechniky. Pokud je odpadního tepla málo, prostory lze alespoň temperovat.

Výkon průmyslového chlazení

Průmyslové chlazení lze realizovat téměř v jakémkoli rozsahu - dle počtu a výkonu kompresorů může mít chladící systém výkon od několika kilowatt po jednotky megawatt.

Chlazení lze realizovat jak uvnitř budovy, tak venku. Záleží na vašich potřebách.

Průmyslové chlazení na míru

Zakázkové řešení požadavku každé aplikace umožňuje návrh stroje s maximální efektivitou provozu. To znamená minimální provozní náklady, vysokou spolehlivost a dlouhou životnost.

Poskytovaná stálá technická podpora při návrhu, realizaci i provozu zajišťuje zákaznický komfort i po letech používání. Skladové zázemí komponent umožňuje rychlou pomoc pro servisní služby.