Tepelná čerpadla nad 100kW

Úsporná a výkonná tepelná čerpadla určená pro průmyslovou oblast.

Průmyslová tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné, vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší. Nejčastějším typem je kompresorové tepelné čerpadlo, které pracuje na principu obráceného Carnotova cyklu.

Jak tepelné čerpadlo funguje?Tepelná čerpadla nad 100kW

Chladivo v plynném stavu je stlačeno kompresorem a poté vpuštěno do kondenzátoru. Zde odevzdá své skupenské teplo. Zkondenzované chladivo projde tryskou expanzního ventilu do výparníku, kde skupenské teplo (při nižším tlaku a teplotě) přijme a odpaří se. Poté opět pokračuje do kompresoru a cyklus se opakuje. Vyjádřením efektivity práce tepelného čerpadla je topný faktor.

Ekonomicky výhodné

Současné úsporné systémy hospodaření s teplem, společně se stoupajícími cenami zdrojů energie a s ohledem na návratnost investic, více než kdy v minulosti podporují aplikace tepelných čerpadel.

Vytvoříme tepelné čerpadlo na klíč

Tepelná čerpadla Geotek jsou určena pro průmyslové aplikace. Vlastní vývoj a zakázková výroba umožňují vytvoření návrhu vysoce efektivního stroje i celého systému, pro téměř každou aplikaci.

Poskytovaná stálá technická podpora při návrhu, realizaci i provozu zajišťuje zákaznický komfort i po letech používání. Skladové zázemí komponent umožňuje rychlou pomoc pro servisní služby. Vlastní servisní pracoviště je oporou pro smluvní partnery.

Zeptejte se nás