Tepelná čerpadla nad 100kW

Průmyslová tepelná čerpadla jsou úsporné a výkonné jednotky určené pro velké prostory (skladovací haly, výrobní prostory, nákupní centra, ...).

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné, vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší. Nejčastějším typem je kompresorové tepelné čerpadlo, které pracuje na principu obráceného Carnotova cyklu.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

Chladivo v plynném stavu je stlačeno kompresorem a poté vpuštěno do kondenzátoru. Zde odevzdá své skupenské teplo. Zkondenzované chladivo projde tryskou expanzního ventilu do výparníku, kde skupenské teplo (při nižším tlaku a teplotě) přijme a odpaří se. Poté opět pokračuje do kompresoru a cyklus se opakuje. Vyjádřením efektivity práce tepelného čerpadla je topný faktor.

Ekonomicky výhodné vytápění

Současná tepelná čerpadla nabízejí stále kratší dobu návratnosti investice kvůli zdražování energií a investic do jiných technologií. Díky efektivitě kompresorů a celého systému tepelného čerpadla získáte bezkonkurenční poměr mezi cenou a výkonem.

Tepelné čerpadlo na klíč

Tepelná čerpadla Geotek jsou určena převážně pro průmyslové aplikace. Vlastní vývoj a zakázková výroba umožňují vytvoření návrhu vysoce efektivního stroje i celého systému.

Poskytujeme také stálou technickou podporu při návrhu i realizaci, máme vlastní skladové zázemí a rychlý servis.

Potřebujete vytápět velké prostory tepelným čerpadlem?