Využití odpadního tepla

Vzhledem ke zvyšování cen energií a stále většímu tlaku na hospodaření s energiemi se mnohem více než dřív začíná využívat takzvané odpadní teplo. Odpadní teplo je tepelná energie, která vzniká jako odpadní produkt při technologickém procesu (např. kondenzační teplo při chlazení, teplo odpadní či procesní vody nebo vzduchu, teplo z kondenzátu, geotermální prameny apod.)

V mnoha případech je toto teplo na nízké teplotní hladině, to znamená, že teplota daného média není přímo vhodná pro další využití např. ohřev teplé vody či vytápění.

Ohřev TUV, vytápění a předehřev procesního média

Díky chladicímu kompresorovému okruhu, však dokážeme i málo tepla zhodnotit a povýšit jej na vyšší teplotní úroveň a tím umožnit jeho další využití.

  • ohřev TUV
  • vytápění nebo předehřev procesního média

Mezi naše výrobky pro využití odpadního tepla se řadí průmyslová tepelná čerpadla.

Řešení v podobě rekuperace

Pokud zákazník nedokáže zužitkovat celé množství odpadního kondenzačního tepla, existuje možnost v podobě využití tepla horkých par chladicího okruhu (rekuperace), kdy je možno ohřívat vodu (nebo další média) na vyšší teplotu. Tímto způsobem si provozovatel chladicího zařízení může připravovat TUV, vytápění či procesní médium zdarma, pomocí odpadní energie chladicího okruhu.

Instalace rekuperačního výměníku pro ohřev je možná prakticky pro jakékoliv chladicí zařízení. Vzhledem k velké úspoře energie na ohřev má takovéto řešení velice rychlou návratnost počáteční investice.

Chcete využívat odpadní teplo a ušetřit za energie?

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy Vám nejlépe volat.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.