Kompresorové jednotky

Kompresorové jednotky slouží jako zdroj chladu pro aplikace v potravinářství:

  • přichlazované, chlazené i mrazící sklady
  • zchlazování a zmrazování potravin
  • chlazení supermarketů

Jednokompresorové jednotky

Jednokompresorové jednotky

Jednokompresorové kondenzační jednotky slouží jako zdroj chladu v potravinářství (sklady, supermarkety) a ostatním průmyslu - především ve strojírenském nebo chemickém (chlazení kapalin, velmi nízké teploty, řízené atmosféry).

Rozsah výkonu kompresoru se může pohybovat od několika kW do jednotek megawatt.

Jednokompresorové chladící jednotky mohou být umístěni uvnitř i venku. V závislosti na potřebách aplikace lze doplnit kompresor o různé další prvky, jako je elektrorozvaděč MaR. Jednotku lze také připojit do samostatného chladícícho okruhu.

Odvod kondenzačního tepla

Pro odvod kondenzačního tepla kompresorových jednotek může být využíván okolní vzduch nebo kapalina v odděleném kondenzátoru. Jednotky mohou být rovněž doplňovány systémem rekuperace v zájmu ekonomiky provozu a využívání odpadního tepla.

Obsah jednokompresorové jednotky

Jednotka v základu obsahuje ocelový rám s dvouvrstvým ochranným lakem, jeden kompresor, filtrdehydrátor, sběrač chladiva a další příslušenství. Jednotky jsou dodávány pro aplikace s různými typy chladiv, vždy v souladu s platnou legislativou. Samozřejmostí je návrh druhu chladiva s nejvyšší efektivitou pro každou aplikaci.

Vícekompresorové jednotky

Vícekompresorové (sdružené) kondenzační jednotky slouží jako zdroj chladu pro více činností. Vyznačují se snadnou regulací odepínáním jednotlivých kompresorů a vysokým regulačním rozsahem, kdy investor požaduje chlazení na jednom místě ve strojovně.

Vícekompresorové jednotky

Využití vícekompresorových jednotek

Využití jednotek je stejné, jako u jednokompresorových. Obvykle se ovšem jedná o větší průmyslové haly a sklady nebo velké obchodní domy. Instalovat lze vícekompresorovou jednotku také v chemickém nebo strojírenském průmyslu pro chlazení kapalin nebo řízení atmosféry.

Odvod tepla z jednotek

Pro odvod kondenzačního tepla z vícekompresorových (sdružených) jednotek, může být využíván okolní vzduch nebo kapalina v odděleném kondenzátoru. Jednotky mohou být rovněž doplňovány systémem rekuperace v zájmu ekonomiky provozu a využívání odpadního tepla.

Obsah vícekompresorové jednotky

Jednotka v základu obsahuje ocelový rám s dvouvrstvým ochranným lakem, několik kompresorů, olejové hospodářství, sací filtr, HP/LP stanice, filtrdehydrátor, sběrač chladiva a dalším příslušenstvím.

Jednotky jsou dodávány pro aplikace s různými typy chladiv, vždy v souladu s platnou legislativou. Samozřejmostí je návrh druhu chladiva s nejvyšší efektivitou pro každou aplikaci.

Zeptejte se nás